ماکارون یک شیرینی فرانسویست که در تمام دنیا مورد توجه خاصی قرارگرفته است. شیرینی کوچکی به فرم دایره ای شکل، مشتق شده از مرنگ که پایه آن آرد بادام،پودر قند، شکر و سفیده تخم مرغ میباشد. خمیر حاصل از ترکیب مواد مذکور مخلوط و پس از پخت و فراوری نهایی منتج به فراورده ای به شکل زیر میگردد.

 

شهرت و معروفیت این شیرینی مرتبط به تاریخچه و نیز گوناگونی در تهیه و طبخ آن میباشد. این نوع از تولید، ماکارون را به شکل امروزی درآورده و موجبات تحولی خاص را در این محصول فراهم آورده است.

در حقیقت این شیرینی لوکس ریشه عربی داشته و پیشینه آن به نوعی شیرینی به نام لوزیه به معنای بادام که اولین بار در سوریه تولید شده بود،باز میگردد.

اولین “رسه پی ها”  در این زمینه ، مربوط به دوره رنسانس میباشد. در حقیقت تجارت دریایی، منجر به ورود بادام به ایتالیا گردید .کلمه ماکارونی و به تبع آن واژه ماکارون نیز منشا و پایه ایتابیایی دارد. اولین ماکارون در سال ۱۵۰۰ میلادی و از خمیر بادام و به شکل شیرینیهای کوچک بیسکوییت شکل تولید گردید.

پس از آن در سال ۱۵۳۳ماکارون وارد فرانسه گردید. تاریخچه مذکور به کمک کاترین دو مدیسی ملکه فرانسه در زمان هانری دوک و توسط شخصی به نام رابله (یکی از قدیمیترین نویسندگان فرانسوی) به رشته تحریر درآمد.

دیری نپایید که ماکارون پایتخت فرانسه را ترک کرده و وارد کلیه نواحی فرانسه گردید. مناطق و نواحی مختلف فرانسه هر کدام دستور پخت جداگانه ای برای تولید این شیرینی ارایه میکردند.

ماکارون در سال ۱۶۰۰ به طور رسمی وارد بازار گردید.در سن ژان دولوز، شیرینی پزی به نام آدام، ماکارون را به لویی چهاردهم به مناسبت ازدواجش با ماری ترز اهدا نمود.

در نانسی ماکارون توسط گروههای مذهبی تهیه میگردید. در سال ۱۷۹۲ ماری الیزابت این شیرینی را وارد بازار گردانید. در سال ۱۸۹۴ در بوله ماکارون به شکل یک بیسکوییت بادامی و به شکل ترد در قسمت خارجی و بسیار نرم در بخش داخلی تهیه گردید.در سال ۱۸۳۰ پوسته ماکارون به شکل دو عدد مربع خارجی و داخل آن با مربا تهیه گردید. در ابتدای قرن ۲۰ ماکارون رنگی تهیه گردید و در فرانسه در کافی شاپها و فروشگاهها به این شکل، توزیع گردید.

از این پس ماکارون به عنوان سمبل شیرینی فرانسه مشهور گردید. سپس به سمت آمریکا روانه گردید. در این زمان ماکارون به اوج تنوع خود در رنگ و طعم رسید. طعم هایی همچوم هلو، لیمو، آناناس، وانیل، شکلات، پسته و حتی طعمهای نمکی و بسیاری طعمهای دیگر.

در پاریس سالروز ماکارون توسط پیر هرمه در سال ۲۰۰۵ نامگذاری نمود و در آمریکا این فرایند در سال ۲۰۱۰ انجام گردید و بدین صورت این شیرینی به اوج شهرت و معروفیت خود رسید. در این سالگرد، کلیه فروشگاههای برند هرمس به تمام مشتریان و بازدیدکنندگان خود این شیرینی را کادو میدهد. پس از این، کشورهایی مانند انگلیس و آفریقا این شیرینی را با پایه نارگیل وارد بازار نمود.

مترجم و گردآورنده: ریحانه کفاش

منبع:مجله LCFF، ۳ ژوییه ۲۰۱۷ شماره ۵۳

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *